KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17334318
nr 1733 4318
Ronald de Wolfe
(f. 1920), Storbritannien
Signerad, akvarell, med dedikation "till Karin & Lars", kustlandskap, bladmått: 24x32 cm, yttermått inklusive ram: 40x47 cm
Ronald de Wolfe, född i London 1920, målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 oktober 2025
kl 18:20:17
20/10 18:05:31
Ronald de Wolfe
Läs mer om Ronald de Wolfe